Powódź Bieruń

Aktualności

Fotorelacja z postępów prac na wałach

13 marca 2011
Fotorelacja z postępów prac na wałach

Naprawa uszkodzonych w zeszłorocznej powodzi wałów na Wiśle opóźni się o kolejne miesiące.

Jak donosi tygodnik Echo z dnia 9 marca br. prace na wale w rejonie tzw. "portu" w Bijasowicach nie zostaną zakończone w najbliższym czasie. Przedstawiciele Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach (RZGW) oraz Śląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń  Wodnych w Katowicach (ŚZMiUW) nie porozumieli się w sprawie przejazdu z materiałem (ziemią) po koronie wału przeciwpowodziowego. 
Dopiero w marcu dyrektor RZGW ogłosił przetarg na drugi etap zabezpieczenia wyrwy na rzece Mała Wisła w Bijasowicach. Pozostaje rozstrzygnięcie przetargu, które zgodnie z przepisami prawa potrwa kolejne miesiące, przed właściwym przystąpieniem do prac.
Podniesienie się poziomu wody na Wiśle, grozi zniszczeniem dotychczas wykonanym faszynom oraz dalszemu wypłukiwaniu podstawy wału.

Prace na wale rzeki Gostyni do dnia dzisiejszego nie zostały rozpoczęte.

Czy zdążymy zabezpieczyć wały przed kolejnym zagrożeniem powodziowym?

Zapraszamy do wyrażania swojej opinii o postępach prowadzonych prac na wałach w Bieruniu. TUTAJ

Zobacz zdjęcia z poprzednich fotorelacji: 30.01, 6.02, 13.02, 20.02, 27.02, 6.03.
Czytaj również: nowoczesne sposoby zabezpieczeń powodziowych.

Zdjęcia

Faszyny przy wale na zakolu Wisły w rejonie Faszyny przy wale na zakolu Wisły w rejonieFaszyny przy wale na zakolu Wisły w rejonieFaszyny przy wale na zakolu Wisły w rejonieFaszyny przy wale na zakolu Wisły w rejonie\\Faszyny przy wale na zakolu Wisły w rejonieFaszyny przy wale na zakolu Wisły w rejonieFaszyny przy wale na zakolu Wisły w rejonieWał na rzece GostynceWał na rzece GostynceWał na rzece GostynceWał na rzece GostynceWał na rzece GostynceWał na rzece GostynceWał na rzece Gostynce

Podziękowania

Dla Pana Burmistrza Pustelnika,Rady Miasta i pracowników urzędu.

22 stycznia 2011
Gorące podziękowanie w imieniu Naszym jak i wszystkich mieszkańców ul.Hodowlanej za ogromne zaangażowanie w mediacji pomiędzy mieszkańcami i KW SA(liczymy na szybki koniec) oraz za nie tylko słowa ale i czyny w całym Bieruniu aby następnym razem Bierunia nie dotknęła katastrofa podobna.
Grzegorz i Joanna

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook