Powódź Bieruń

Aktualności

WSPIERAMY OŚRODEK DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH CARITAS ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ MIŁOSIERDZIE BOŻE - COVID 19

22 kwietnia 2020
WSPIERAMY OŚRODEK DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH CARITAS ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ MIŁOSIERDZIE BOŻE  - COVID 19

Ks. Krzysztof Bąk dał się poznać podczas powodzi w 2010 r., kiedy to sprawując funkcję dyrektora Caritas Archidiecezji Katowickiej, zorganizował pomoc bieruńskim powodzianom i bardzo udzielał się przy niwelowaniu jej skutków. Z jego inicjatywy przekazano powodzianom najpotrzebniejsze produkty spożywcze, zorganizował też zbiórkę pieniędzy na rzecz mieszkańców z miejscowości dotkniętych klęską.

Teraz sam potrzebuje pomocy. Jest emerytowanym księdzem w Ośrodku dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzie Boże w Borowej Wsi koło Mikołowa, w którym 16 kwietnia pojawił się pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem, a później kolejne. Kwarantanną objętych zostało 20 pracowników wraz z dyrektorem placówki i ks. Krzysztofem Bąkiem oraz 150 podopiecznych wymagających nieustannej troski ze strony personelu. Koronawirus najbardziej zagraża najsłabszym.

Brakuje tu wszystkiego - opiekunowie, lekarze, pielęgniarki, wszyscy pracownicy zużywają duże ilości jednorazowych rękawiczek ochronnych, maseczek, środków dezynfekujących, by odpowiednio zabezpieczyć przed groźnym wirusem swych podopiecznych. Bardzo potrzebne są również przyłbice i kombinezony ochronne.

Przyda się też wsparcie finansowe, choćby na środki czystości.

By wesprzeć Ośrodek dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzie Boże w walce z COVID-19 możesz przekazać swoją darowiznę bezpośrednio na konto bankowe placówki:

ING BS ODDZIAŁ MIKOŁÓW: 41 1050 1399 1000 0023 6769 6693

Ośrodek dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzie Boże

43-190 Mikołów-Borowa Wieś

ul. Gliwicka 366

Równolegle prowadzona jest zbiórka na https://zrzutka.pl/dv2j7f , gdzie można przekazać środki, które zostaną przeznaczone na zakup: maseczek, przyłbic, rękawiczek ochronnych i kombinezonów (ostateczny zakres zakupów zostanie ustalony z placówką).


 

 

Podziękowania

Serce dla Małgosi....

01 sierpnia 2014
.... bo co można dać za serce- tylko serce. Nic innego nie będzie miało takiego wymiaru zapłaty za to dobro, które Małgosia zrobiła dla powodzian. Kolor papieru nie ma tu znaczenia gdy zmierzymy to wszystko co pozostało. Bo czy można zmierzyć poświęcenie, dobroć, bezinteresowność, ...
Ania

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook