Powódź Bieruń

Aktualności

Pokaz ciągnika do wykaszania wałów

29 listopada 2013
Pokaz ciągnika do wykaszania wałów

W dniu dzisiejszym odbył sie pokaz ciągnika przeznaczonego do wykaszania wałów przeciwpowodziowych zaprezentowany przez firmę Hary i Janson Sp. jawna z Gliwic.

Pokaz zorganizowało Starostwo Bieruńsko-Lędzińskie w Czarnuchowicach na wale rzeki Wisły. W spotkaniu uczestniczył Starosta Bieruńsko-Lędziński, Bernard Bednorz, Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Bieruń, Adam Rozmus, Naczelnik Zarządzania Kryzysowego Starostwa Bieruńsko-Lędzińskiego, Henryk Nikiel,  przedstawiciele  SZMiUW Oddział Bieruń Marek Sygut i Monika Bernacka, druhowie z jednostek OSP Chełm Śląski i OSP Czarnuchowice oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Mieszkańców  "Atlantyda". Zaprezentowany ciągnik m-ki Reform to austriacka produkcja z powodzeniem radząca sobie z wykaszaniem walów na terenie Polski i Europy. W  województwie małopolskim dzięki 4 takim urządzeniom wykaszane są juz od 4 lat wały przeciwpowodziowe. W województwie śląskim takich ciągników nie znajdziemy gdyż SZMiUW takimi urządzeniami nie  dysponuje. Poza funkcją wykaszania wałów ciągnik ten może być wykorzystywany do wykaszania nieużytków, odśnieżania w okresie zimowym placów, parkingów, chodników  oraz do transportu w akcjach powodziowych. Na pokazie w kilkanaście minut wykoszony został obustronnie ok. 200 metrowy odcinek wału pokazując tym samym atuty tego urządzenia.
Jak zapewnia Starosta Bieruńsko-Lędziński, Bernard Bednorz dołoży on wszelkich starań, aby taki ciągnik w przyszłym  roku  został przez starostwo zakupiony. Koszt tego ciągnika to kwota ok 500 000 zł.

Relacja przygotowana przez Pana Michała Kucza.

Zdjęcia

Podziękowania

Dla Pracowników MOPSu

14 stycznia 2011
Nie ma nic niemożliwego, jeśli sam nie musisz tego robić! Słowa te obrazują jaką wielką siłę mają wspólne działania i wspólne dążenie do celu. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bieruniu okazali ogromne wsparcie, życzliwość i zawsze byli do naszej dyspozycji. Podcz...
Podziękowanie Mieszkańca Bierunia (bra...

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook