Powódź Bieruń

Aktualności

Środki na odbudowę zniszczonej przez powódź infrastruktury

08 lutego 2011
Środki na odbudowę zniszczonej przez powódź infrastruktury

Samorządy otrzymają środki na odbudowę infrastruktury zniszczonej przez ubiegłoroczną powódź.

Promesy na odbudowę dróg, mostów i innych obiektów użyteczności publicznej zniszczonych przez ubiegłoroczną powódź otrzymają m.in. jednostki samorządu terytorialnego z województwa śląskiego. Wśród nich promesę otrzyma najpawdopodobniej Powiat Bieruńsko-Lędziński.

Statystyki MSWiA wskazują, iż w 2010 roku łączna kwota uruchomiona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w związku z powodzią przekroczyła 2 mld 207 mln zł, w tym m.in. prawie 598,8 mln zł przeznaczono na remonty i odbudowę budynków mieszkalnych, ponad 350,6 mln zł na naprawę wałów przeciwpowodziowych oraz niemal 688 mln zł właśnie na wspomnianą wyżej odbudowę samorządowej infrastruktury komunalnej.

Czytaj całość artykułu na stronie Serwisu Samorządowego PAP

Podziękowania

Podziekowanie dla Malgosi Watoła

23 lipca 2014
Małgosiu, Ty wiesz i my wszyscy wiemy jak wiele zrobiłaś dla powodzian w roku 2010 dlatego z całego serca należą Ci sie szczere podziękowania za zaangażowanie, serce i bezkompromisowy styl w jakim prowadziłaś Komitet i w jaki świetny sposób nas zorganizowałaś. Nie przejmuj się słow...
Michał Kucz

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook