Powódź Bieruń

Aktualności

Film Powódź – bezpieczniej

26 listopada 2013
Film Powódź – bezpieczniej

Zapraszamy do obejrzenia oraz upowszechniania wśród rodziny i znajomych filmu pt. Powódź – bezpieczniej. Zamieszczenie filmu w serwisie YouTube pozwoli na dotarcie z jego treścią do szerokiego grona osób zagrożonych lub dotkniętych bezpośrednio skutkami powodzi.

 

Premiera  filmu odbyła się podczas festiwalu filmowego im. Leona Wojtali w Bieruniu, trwającego w dniach 4-6 października br. Na podstawie zebranych opinii wśród osób uczestniczących w pokazie, materiał filmowy rozbudowano o dwie sekwencje związane z uwypukleniem roli Państwowej Straży Pożarnej i Lokalnych liderów („powołanych” do życia w ramach projektu: Oswajamy powódź) w czasie zagrożenia powodziowego.
Film ma na celu zwrócenie uwagi mieszkańców na zagadnienia dot. szeroko rozumianego zarzadzania ryzykiem powodziowym.  Szczególnie podkreślone zostały w nim następujące kwestie:
•    Kto odpowiada za ochronę przed powodzią mieszkańców Bierunia
•    Usytuowania w mieście magazynów przeciwpowodziowych oraz ich wyposażenia
•    Roli straży pożarnej i pozostałych służb ratowniczych w czasie powodzi
•    Najważniejsze zasady postępowania oraz  zachowania się mieszkańców na wypadek wystąpienia powodzi.
W ww. produkcji filmowej zaakcentowano również fakt, iż sami mieszkańcy podejmują szereg działań przygotowujących ich do powodzi. Jedną z nich jest realizowana w ramach projektu „Oswajamy powódź” inicjatywa, w ramach której  grupa tzw. Lokalnych Liderów opracowuje z Bieruńskimi  rodzinami zasady postępowania na wypadek powodzi. Liderzy będą również czynnie wspomagać akcje ratownicze prowadzone przez odpowiednie służby w przypadku wystąpienia powodzi.
W dniu dzisiejszym film w całości został wyświetlony w Szkole Podstawowej nr 3 w Bieruniu.
Za zadanie związane z realizacją filmu Powódź – bezpieczniej w ramach projektu pn. Oswajamy powódź odpowiadał partner projektu - Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Bieruńskiej „Porąbek” w Bieruniu.

Film zobacz TUTAJ

Opracował: Redaktor serwisu www.powodzbierun.pl

 

Film Powódź – bezpieczniej został zrealizowany w ramach projektu Oswajamy powódź ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich


wstecz

Podziękowania

Podziękowanie

28 czerwca 2013
Dziękuję serdecznie za zaangażowanie i wspólną pracę przy zabezpieczeniu wału Gostyni w dniu 26.06.2013r. Podziękowania składam Henrykowi Morkisz, Henrykowi Saternus, Michałowi, Zbyszkowi Sokalskiemu, pracownikom firmy odbudowującej wał oraz szczególnie staroście Bernardowi Bednorz...
Michał Kucz

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook