Powódź Bieruń

Aktualności

Promesa dla Gminy Bieruń i Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego.

11 lutego 2011
Promesa dla Gminy Bieruń i Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego.

Promesa, czyli zapewnienie dofinansowania, na łączną sumę 72 milionów 400 tysięcy złotych z MSWiA dla 64 jednostek samorządu terytorialnego z Województwa Śląskiego.

Pieniądze przeznaczone będą na odbudowę infrastruktury (głównie mostów, przepustów i dróg), która uległa zniszczeniu w trakcie ubiegłorocznych powodzi.
Z terenu Województwa Śląskiego promesy otrzymały 54 gminy, 9 starostw i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Wśród nich znalazł się również Powiat Bieruńsko-Lędziński z promesą na 6 mln 700 tys. zł. (źródło: Źródło: www.katowice.uw.gov.pl) oraz Gmina Bieruń w wysokości 1 mln zł (źródło: TVP Katowice).

Zobacz szczegółowe informacje o Pieniądzach na odbudowę zniszczeń popowodziowych w TVP Katowice. Porównaj również zamieszczone informacje na ten temat  na www.slaskie.pl

Zobacz aktualności z 11 lutego br. o Promesach dla samorządów. TVP Katowice.

Podziękowania

Serce dla Małgosi....

01 sierpnia 2014
.... bo co można dać za serce- tylko serce. Nic innego nie będzie miało takiego wymiaru zapłaty za to dobro, które Małgosia zrobiła dla powodzian. Kolor papieru nie ma tu znaczenia gdy zmierzymy to wszystko co pozostało. Bo czy można zmierzyć poświęcenie, dobroć, bezinteresowność, ...
Ania

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook