Powódź Bieruń

Aktualności

Porozumienie w sprawie Hodowlanej

20 lipca 2011
Porozumienie w sprawie Hodowlanej

Kompania Węglowa wybuduje nowy dom dla ponad 30 rodzin z bloków przy ul. Hodowlanej, mieszkających w niecce powstałej z powodu eksploatacji górniczej. Stare budynki, podtapiane dotąd przez wodę, będą zburzone, a niecka będzie zrekultywowana odpadami z kopalń.

Wydobycie węgla pod Bieruniem prowadzone jest od lat 70. zeszłego wieku; tylko od 2003 r. dwie kopalnie Kompanii Węglowej - Piast i Ziemowit - wydobyły tam 23 mln ton węgla. Wpływy eksploatacji górniczej obejmują dwie trzecie powierzchni miasta. Najbardziej widoczne są tzw. niecki obniżeniowe, powstające na skutek zapadania się terenu. W mieście jest ich sześć. Nie ma z nich odpływu wody, dlatego muszą pracować przepompownie.

Kompania Węglowa wybuduje budynek mieszkalny wielorodzinny wraz z garażami przy ulicy Homera w Bieruniu na gruncie, którego udostępnienie zadeklarowała gmina Bieruń. Lokalizacja ostała zaakceptowana przez poszkodowanych, a przejęcie przez Kompanię praw do tej nieruchomości nastąpi w drodze zamiany. Szacuje się, że skutki finansowe zawarcia ugód wyniosą ok. 7,5 mln zł

Źródło: Gazeta.pl

Zobacz więcej informacji w:

Relacja z TV Silesia

Gazeta.pl
rp.pl

Podziękowania

PODZIĘKOWANIE DLA PANI WATOLY

29 lipca 2014
PANI MAŁGOSIU TO CO NAPISANO W GAZECIE TO OKROPNE OSKARŻENIA WOBEC PANI I PANA PODLESNEGO JA MYSLE INACZEJ I PEWNO DUZO LUDZI TEZ TAK MYSLI ZE TO CO PANI I PAN PODLESNY DLA NAS ZROBILI TO BYLA DUZA I BEZINTERESOWNA POMOC Z WASZEJ STRONY. PANI NIE MUSIALA NAM POMAGAC JAK WIELU INNYCH KTORZY TYLKO C...
RODZINA POSZKODOWANA W POWODZI

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook