Powódź Bieruń

Aktualności

Podsumowanie projektu pn. Kontynuujemy oswajanie powodzi w Bieruniu

Podsumowanie projektu pn. Kontynuujemy oswajanie powodzi w Bieruniu

31 grudnia 2014

W dniu 30 grudnia 2014 r. odbyło się spotkanie podsumowujące realizację projektu pn. "Kontynuujemy oswajanie powodzi w Bieruniu". Projekt stanowił kontynuację zrealizowanej z dużym sukcesem I edycji pn. „Oswajamy powódź”. Zobacz zadania zrealizowane w ramach I edycji projektu Tutaj.
Najważniejszym zadaniem zrealizowanym w ramach projektu było wdrożenie wśród mieszkańców Bierunia zasad zachowania się w czasie powodzi w formie tzw. Rodzinnych Planów Powodziowych. Lokalni liderzy omówili Rodzinne Plany Powodziowe z mieszkańcami Bierunia zagrożonymi lub dotkniętymi skutkami powodzi. W sumie projekt objął swoim zasięgiem 150 rodzin.

Zaproszenie na podsumowanie projektu pn. Kontynuujemy oswajanie powodzi w Bieruniu

Zaproszenie na podsumowanie projektu pn. Kontynuujemy oswajanie powodzi w Bieruniu

20 grudnia 2014

Serdecznie zapraszamy do udziału w  spotkaniu podsumowującym realizację projektu pn. „Kontynuujemy oswajanie powodzi w Bieruniu”.

Plany Zarządzania Ryzykiem Powodziowym

Plany Zarządzania Ryzykiem Powodziowym

01 grudnia 2014

Już wkrótce opublikowane będą plany zarządzania ryzykiem powodziowym (PZRP). Ich celem jest ograniczenie potencjalnych negatywnych skutków powodzi dla życia i zdrowia ludzi, a także ich otoczenia.

Wizyta studyjna w Krakowskim IMGW

Wizyta studyjna w Krakowskim IMGW

24 listopada 2014

W dniu 18 listopada Grupa Lokalnych liderów odwiedziła Instytut Metrologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie.
Do zadań instytutu należą w szczególności: prowadzenie prac naukowo-badawczych w dziedzinach hydrologii i metrologii, prowadzenie systematycznych pomiarów i obserwacji przy pomocy podstawowych systemów i sieci pomiarowych, opracowywanie i rozpowszechnianie prognoz i ostrzeżeń dla osłony ludności oraz opracowywanie ocen stanu technicznego i bezpieczeństwa budowli piętrzących.

Zbiórka Caritasu w związku z wybuchem gazu w Katowicach

Zbiórka Caritasu w związku z wybuchem gazu w Katowicach

26 października 2014

Wybuch gazu w kamienicy przy ul. Sokolskiej w Katowicach.
Caritas Archidiecezji w Katowicach prowadzi zbiórkę pieniędzy na pomoc poszkodowanym w wyposażeniu nowych mieszkań.

Czy Bieruń  jest dobrze zabezpieczony przed powodzią? Zaproszenie do udziału w spotkaniu

Czy Bieruń jest dobrze zabezpieczony przed powodzią? Zaproszenie do udziału w spotkaniu

15 października 2014

Stowarzyszenie "Atlantyda" oraz Stowarzyszenie "Porąbek" serdecznie zapraszają mieszkańców Bierunia do udziału w spotkaniu nt. działań jakie należy podjąć, w celu ochrony Naszego Miasta przed kolejną powodzią w przyszłości. Czy w ogóle jesteśmy w stanie zabezpieczyć Bieruń przed powodzią? - na to i wiele innych pytań odpowie Pan Andrzej Siudy, wieloletni kierownik Zapory Goczałkowickiej.
W 2010 roku Pan Andrzej Siudy odpowiadał za gospodarowanie wodami Zbiornika Goczałkowickiego w czasie tragicznej w skutkach powodzi w 2010 r.

Fotorelacja z postępów prac na wałach

Fotorelacja z postępów prac na wałach

12 października 2014

Aktualne zdjęcia obrazujące stan urządzeń hydrotechnicznych na terenie Bierunia.

Kontynuujemy oswajanie powodzi w Bieruniu - zaproszenie do udziału w projekcie

Kontynuujemy oswajanie powodzi w Bieruniu - zaproszenie do udziału w projekcie

30 września 2014

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Bierunia do udziału w projekcie „Kontynuujemy oswajanie powodzi w Bieruniu”, w ramach którego wśród mieszkańców Bierunia będą wdrażane  tzw. Rodzinne Plany Powodziowe.

Podziękowania

Dla Pracowników MOPSu

14 stycznia 2011
Nie ma nic niemożliwego, jeśli sam nie musisz tego robić! Słowa te obrazują jaką wielką siłę mają wspólne działania i wspólne dążenie do celu. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bieruniu okazali ogromne wsparcie, życzliwość i zawsze byli do naszej dyspozycji. Podcz...
Podziękowanie Mieszkańca Bierunia (bra...

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook