Powódź Bieruń

Aktualności

Hala sportowa w Bieruniu bez polisy?

09 lutego 2011
Hala sportowa w Bieruniu bez polisy?

Najbliższe dni przesądzą o przyszłości ewentualnego ubezpieczenia zalanej w maju 2010 r. hali sportowej w Bieruniu.

Pytani o możliwości i koszty ubezpieczenia przedstawiciele kilku firm ubezpieczeniowych mówią, że ubezpieczenie hali  to zbyt duże ryzyko.
Straty wyrządzone przez ubiegłoroczną powódź wycenione zostały na niemal  1,5 mln zł.
Właścicielem bieruńskiej hali jest Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji, czyli Gmina Bieruń.
Wstępne rozmowy wskazują - jak mówi Burmistrz - że istnieje możliwość ubezpieczenia bieruńskiej hali. Jego zdaniem Gmina ma jedynie negocjować z ubezpieczycielami wysokość ubezpieczenia.
Jednakże zdaniem brokera ubezpieczeniowego -Piotra Rapusty - wiele wskazuje na to, że nie będzie to takie łatwe. Ubezpieczenia to biznes, który musi opłacić się obu stronom.


Źródło: TVP Katowice.
Zobacz aktualności z dnia 7 lutego br. Informacja o bieruńskiej hali rozpoczyna się od dziesiątej minuty ( 10:20). TUTAJ
 
Podziel się swoimi doświadczeniami w zakresie ubezpieczeń i podyskutuj na forum.

Podziękowania

Dziękuję

29 stycznia 2011
"Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie" Phil Bosmans Serdeczne podziękowania dla rodziny Wiśniowskich z B...
Rodzina Chrobok

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook