Powódź Bieruń

Aktualności

Fotorelacja z postępów prac na wałach

24 lipca 2011
Fotorelacja z postępów prac na wałach

Po kilkudniowych opadach deszczu zaczęły wzbierać nieznacznie rzeki Wisła i Gostynka w Bieruniu.

Sam monitoruj stany wód na Wiśle i Gostynce w razie zagrożenia.

Na pogodynce.pl znajdziesz często aktualizowane informacje hydrologiczne, tj:
1.    Mapa hydrologiczna dla Zlewni Górnej Wisły
2.    Stan wody w rzece Wiśle i Gostynce (m. in. w Bieruniu Nowym i Bojszowach)
3.    Napełnienie zbiornika retencyjnego w Goczałkowicach

Stany ostrzegawcze i alarmowe rzek:

Wisła: stan ostrzegawczy - 220 cm, stan alarmowy - 330 cm (wodowskaz - degolówka)

Gostynka: stan ostrzegawczy - 160 cm, stan alarmowy - 230 cm (wodowskaz - Bojszowy)

Sytuacja meteorologiczna w zlewni Małej Wisły według meteo24

Sytuacja hydrologiczna w Czeskiej Republice

 

Kilkaset metrów od wyrwy na wale Gostynki, firma odpowiedzialna za roboty budowlane - Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego z Warszawy, wybudowała prowizoryczny most, przez który najprawdopodobniej będzie wożona skała płonna z kopalni "Piast" na Bieruńską stronę wału Gostynki.
W ubiegłym tygodniu wystąpiło zagrożenie wstrzymania prac na wale rzeki Gostynki w związku z brakiem porozumienia wykonawcy robót z rolnikami, których uprawy rolne są niszczone przy robotacha na wałach. Posiadasz więcej informacji na ten temat napisz do redakcji www.powodzbierun.pl.

W Biuletynie Informacji Publicznej Śląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych zamieszczono rozstrzygnięcie przetargu na prace konserwacyjne (m. in. koszenie) na lewym wale rzeki Wisły. Trwa również postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy robót konserwacyjnych na wale rzeki Gostynki (odcinki nieobjęte robotami budowlanymi).

Zobacz również zdjęcia z poprzednich fotorelacji:30.01, 6.02, 13.02, 20.02, 27.02, 6.03, 13.03, 20.03 , 27.03, 03.04, 10.04, 17.04, 25.04, 1.05, 8.05, 15.05, 22.05, 29.05, 05.06, 12.06, 19.06, 26.06, 2.07, 10.07, 17.07,
Zapraszamy do wyrażania swojej opinii o postępach prowadzonych prac na wałach w Bieruniu na naszym forum.

Jeśli zauważyłeś niepokojący fakt na wale, zgłoś go Straży Miejskiej w Bieruniu, zdjęcia prześlij na adres powodzbierun@poczta.fm. Dokumentację fotograficzną zamieścimy na stronie internetowej www.powodzbierun.pl.
Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo!

 

Zdjęcia

Wał na rzece Gostynce w BieruniuWał na rzece Gostynce w BieruniuWał na rzece Gostynce w BieruniuWał na rzece Gostynce w BieruniuWał na rzece Gostynce w BieruniuWały na rzece Gostynce w BieruniuWał na rzece Gostynce w BieruniuWał na rzece Gostynce w BieruniuPrace na wałach Gostynki w BieruniuPrace na wale Gostynki od strony BieruniuPrace na wale Gostynki od strony BieruniaPrace na wale Gostynki od strony BieruniaProwizoryczny most na rzece GostyncePrace na wale Gostynki od strony BieruniaWał Gostynki od strony JedlinyTablica informacyjnaWał Gostynki od strony JedlinyZrekonstruowany odcinek wału rzeki WisłyZrekonstruowany odcinek wału rzeki WisłyZrekonstruowany odcinek wału rzeki WisłyZrekonstruowany odcinek wału rzeki WisłyPrzepust na zakolu Wisły-port

Podziękowania

12 stycznia 2011
Są takie chwile w życiu człowieka, że nie wie, co powiedzieć. Tegoroczne wydarzenia z maja, kiedy wezbrana Gostynka zalała nasz dom, zabierając niemal dorobek całego naszego życia pozostanie w naszej pamięci na długo. Nie jest rzeczą prostą odrzucić wspomnienia, czy wymazać z pamięc...
Redaktor

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook