Powódź Bieruń

Aktualności

Fotorelacja z postępów prac na wałach

19 czerwca 2011
Fotorelacja z postępów prac na wałach

Zapraszamy do cotygodniowej relacji z postępów prac remontowych na wałach.

Roboty na wałach rzeki Gostynki

Firma odpowiedzialna za prace na wale rzeki Gostyni rozpoczęła roboty od strony Jedliny (Bojszowy). Prace są prowadzone przez Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego z Warszawy. Zakończenie budowy zgodnie z umową powinno nastąpić do 30.06.2012 r. Na części wału rzeki Gostynki wysypano warstwę kilku centymetrowego kamienia (zobacz zdjęcie).

 

Roboty na wale rzeki Wisły zostały zakończone - Zdjęcia z tego odcinka wału będą zamieszczane co jakiś czas, celem weryfikacji prawidłowości wykonanej pracy.

10 czerwca 2011 r. komisja składająca się z przedstawicieli: RZGW, ŚZMiUW, Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego, wykonawcy robót, odebrała roboty związane z awaryjnym zabezpieczeniem wyrwy brzegowej w korycie rzeki Małej Wisły - 300. m odcinek wału w Bijasowicach (w rejonie tzw. portu).
Pomimo uwag mieszkańców o, ich zdaniem, zbyt niskim narzucie kamiennym w stosunku do zwierciadła wody (Wisły) oraz informowaniu przez  pracowników ŚZMiUW w Katowicach o przesunięciu o około 2 m linii brzegowej w stosunku do projektu, roboty zostały odebrane. Wykonawca tłumaczył, iż inwestycja została zrealizowana zgodnie z projektem budowlanym.
Mieszkańcy zagrożonych powodzią terenów zwrócili się z prośbą do Wojewódzkiego Inspektora Budowlanego o przeprowadzenie kontroli jakości i zgodności wykonania z projektem budowlanym zrekonstruowanego odcinka wału.
Dodatkowo Komisja ustaliła, że we wrześniu br. wykonany zostanie przegląd gwarancyjny wykonanych zabezpieczeń, ze szczególnym uwzględnieniem odcinka w km 4+576-4+636, tj. w miejscu największej wyrwy, gdzie zauważono lokalne obniżenie narzutu kamiennego w stosunku do zwierciadła wody.

W tym samym czasie, po stronie woj. małopolskiego (Oświęcim) zmodernizowano kilka kilometrów wału (odcinek od mostu w Bieruniu - Degolówka do mostu kolejowego na granicy miejscowości Chełmek z Oświęcimiem). Zobacz zdjęcia z postępów prac na wale rzeki Wisły po stronie Babic (Oświęcim) w poprzednich fotorelacjach.

3 maja br. zgłoszono Straży Miejskiej w Bieruniu brak klapy w przepuście wału rzeki Wisły w rejonie Zabrzega. Po kilku interwencjach, od pracownika straży miejskiej uzyskano informację, iż przedmiotowy przepust jest nieczynny. Informacja okazała się nieprawdziwa. Przepust jest czynny (zobacz zdjęcie), a konieczność  jego zabezpieczenia zgłoszono zaraz po interwencji do BPIK-u w Bieruniu. Zapowiedziano, iż klapa zostanie zamieszczona do końca czerwca br. (Zobacz najnowsze zdjęcie obrazujące brak klapy).

Zobacz zdjęcia z poprzednich fotorelacji:30.01, 6.02, 13.02, 20.02, 27.02, 6.03, 13.03, 20.03 , 27.03, 03.04, 10.04, 17.04, 25.04, 1.05, 8.05, 15.05, 22.05, 29.05, 05.06, 12.06,
Zapraszamy do wyrażania swojej opinii o postępach prowadzonych prac na wałach w Bieruniu. TUTAJ

Jeśli zauważyłeś niepokojący fakt na wale, zgłoś go Straży Miejskiej w Bieruniu, zdjęcia prześlij na adres powodzbierun@poczta.fm. Dokumentację fotograficzną zamieścimy na stronie internetowej www.powodzbierun.pl.
Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo!

Zdjęcia

Wał na rzece GostynceWały na rzece GostynceWał na rzece GostynceWał na rzece GostynceWał na rzece GostynceWał na rzece GostynceWał na rzece GostynceWał na rzece GostynceWał Gostynki od strony JedlinyTablica informacyjna na wale Gostynki od strony JedlinyWał Gostynki od strony JedlinyWał Gostynki od strony JedlinyWał Gostynki od strony JedlinyWał Gostynki od strony JedlinyZrekonstruowany odcinek wału rzeki WisłyZrekonstruowany 300. m odcinek wału rzeki WisłyZrekonstruowany 300. m odcinek wału rzeki WisłyZrekonstruowany 300. m odcinek wału rzeki WisłyZrekonstruowany 300. m odcinek wału rzeki WisłyZrekonstruowany 300. m odcinek wału rzeki WisłyZrekonstruowany 300. m odcinek wału rzeki WisłyZrekonstruowany 300. m odcinek wału rzeki Wisły

Podziękowania

Do ludzi wielkiego serca

23 stycznia 2011
Komitet powodziowy pragnie podziękować wszystkim ludziom o wielkich sercach którzy pomagają i pomagali powodzianom chcemy wymienić tylko kilku bo z pewnością braklo by strony :Brodzie ,Bożenie, Janeczkowi, Mirze, Asi, Heńkowi, Markowi, Bogusi, Tereni, Andrzejowi, Januszowi, Iwonie, Eli, Cel...
szeryf

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook