Powódź Bieruń

Aktualności

Fotorelacja z postępów prac na wałach

12 czerwca 2011
Fotorelacja z postępów prac na wałach

Zapraszamy do cotygodniowej relacji z postępów prac remontowych na wałach.

Roboty na wale rzeki Wisły zostały zakończone
10 czerwca 2011 r. komisja składająca się z przedstawicieli: RZGW, ŚZMiUW, Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego, wykonawcy robót, odebrała roboty związane z awaryjnym zabezpieczeniem wyrwy brzegowej w korycie rzeki Małej Wisły - 300. m odcinek wału w Bijasowicach (w rejonie tzw. portu).
Pomimo uwag mieszkańców o, ich zdaniem, zbyt niskim narzucie kamiennym w stosunku do zwierciadła wody (Wisły) oraz informowaniu przez  pracowników ŚZMiUW w Katowicach o przesunięciu o około 2 m linii brzegowej w stosunku do projektu, roboty zostały odebrane. Wykonawca tłumaczył, iż inwestycja została zrealizowana zgodnie z projektem budowlanym.
Zobacz protokół odbioru robót na wale rzeki Wisły. TUTAJ

Dodatkowo Komisja ustaliła, że we wrześniu br. wykonany zostanie przegląd gwarancyjny wykonanych zabezpieczeń, ze szczególnym uwzględnieniem odcinka w km 4+576-4+636, tj. w miejscu największej wyrwy, gdzie zauważono lokalne obniżenie narzutu kamiennego w stosunku do zwierciadła wody.

Roboty na wałach rzeki Gostynki
Firma odpowiedzialna za prace na wale rzeki Gostyni rozpoczęła roboty od strony Jedliny (Bojszowy). Prace są prowadzone przez Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego z Warszawy. Zakończenie budowy zgodnie z umową powinno nastąpić do 30.06.2012 r.

W tym samym czasie, po stronie woj. małopolskiego (Oświęcim) zmodernizowano kilka kilometrów wału (odcinek od mostu w Bieruniu - Degolówka do mostu kolejowego na granicy miejscowości Chełmek z Oświęcimiem). Zobacz zdjęcia z postępów prac na wale rzeki Wisły po stronie Babic (Oświęcim). Postęp prac po stronie małopolski obrazuje 5. ostatnich zdjęć z fotorelacji.

3 maja br. zgłoszono Straży Miejskiej w Bieruniu brak klapy w przepuście wału rzeki Wisły w rejonie Zabrzega. Po kilku interwencjach, od pracownika straży miejskiej uzyskano informację, iż przedmiotowy przepust jest nieczynny. Informacja okazała się nieprawdziwa. Przepust jest czynny (zobacz zdjęcie), a konieczność  jego zabezpieczenia zgłoszono zaraz po interwencji do BPIK-u w Bieruniu. Zapowiedziano, iż klapa zostanie zamieszczona do końca czerwca br. (Zobacz najnowsze zdjęcie obrazujące brak klapy).

Zobacz zdjęcia z poprzednich fotorelacji:30.01, 6.02, 13.02, 20.02, 27.02, 6.03, 13.03, 20.03 , 27.03, 03.04, 10.04, 17.04, 25.04, 1.05, 8.05, 15.05, 22.05, 29.05, 05.06,
Zapraszamy do wyrażania swojej opinii o postępach prowadzonych prac na wałach w Bieruniu. TUTAJ

Jeśli zauważyłeś niepokojący fakt na wale, zgłoś go Straży Miejskiej w Bieruniu, zdjęcia prześlij na adres powodzbierun@poczta.fm. Dokumentację fotograficzną zamieścimy na stronie internetowej www.powodzbierun.pl.
Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo!

Zdjęcia

Zrekonstruowany odcinek wału rzeki WisłyZrekonstruowany odcinek wału rzeki WisłyZrekonstruowany odcinek wału rzeki WisłyZrekonstruowany odcinek wału rzeki WisłyZrekonstruowany odcinek wału rzeki WisłyZrekonstruowany odcinek wału rzeki WisłyZrekonstruowany odcinek wału rzeki WisłyZrekonstruowany odcinek wału rzeki WisłyWał na rzece GostynceWał na rzece GostynceWał na rzece GostynceWał na rzece GostynceWał na rzece GostynceWykoszony wał na rzece GostynceWały na rzece GostynceWał Gostynki od strony JedlinyWał na rzece GostynceWał Gostynki od strony JedlinyTablica informacyjna na wale Gostynki od strony JedlinyWał Gostynki od strony JedlinyWał Gostynki od strony JedlinyWał Wisły po stronie woj. małopolskiegoWał Wisły po stronie woj. małopolskiegoWał Wisły po stronie woj. małopolskiegoWał Wisły po stronie woj. małopolskiegoWał Wisły po stronie woj. małopolskiego

Podziękowania

Dziękuję

29 stycznia 2011
"Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie" Phil Bosmans Serdeczne podziękowania dla rodziny Wiśniowskich z B...
Rodzina Chrobok

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook