Powódź Bieruń

Aktualności

Fotorelacja z postępów prac na wale- po wizycie Premiera

15 maja 2011
Fotorelacja z postępów prac na wale- po wizycie Premiera

12 maja Premier Donald Tusk złożył wizytę w Bieruniu. Premier sprawdzał efektywność rządowej pomocy dla powodzian oraz postęp prac przy naprawie szkód i odbudowie zniszczonej infrastruktury hydrotechnicznej.

Mija rok od powodzi, a  uszkodzone wały do dnia dzisiejszego nie zostały w należyty sposób zabezpieczone.

W dniu wizyty Pana Premiera firma odpowiedzialna za dokończenie prac związanych z awaryjnym zabezpieczeniem wału na rzece Wiśle rozpoczęła zabezpieczanie wału kamieniem.

Premier zapewnił o rozpoczęciu prac na wale Gostynki do końca maja br.
Prace na wale rzeki Gostyni do dnia dzisiejszego nie zostały rozpoczęte. 25 stycznia br. przekazany został oficjalnie plac budowy firmie - Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego w Warszawie (odcinek wyrwy na Gostynce) odpowiedzialnej za naprawę wału.

Zapraszamy do cotygodniowego przeglądu fotograficznego z postępów robót remontowych na wałach.


Zobacz zdjęcia z poprzednich fotorelacji:30.01, 6.02, 13.02, 20.02, 27.02, 6.03, 13.03, 20.03 , 27.03, 03.04, 10.04, 17.04, 25.04, 1.05, 8.05,

Zapraszamy do wyrażania swojej opinii o postępach prowadzonych prac na wałach w Bieruniu. TUTAJ

 

Informacja o braku klapy.

Z uzyskanej informacji od pracownika Straży Miejskiej w Bieruniu wynika, iż po zgłoszeniu braku klapy w przepuście, przeprowadzono wizję lokalną na wale rzeki Wisły, która wykazała, iż przedmiotowy przepust jest nieczynny - nie zagraża bezpieczeństwu mieszkańców (zobacz informację o zgłoszeniu braku klapy na wale rzeki Wisły).

Trzy ostatnie zdjęcia obrazują brak klapy w przepuście.

 

Jeśli zauważyłeś niepokojący fakt na wale, zgłoś go Straży Miejskiej w Bieruniu, zdjęcia prześlij na adres powodzbierun@poczta.fm. Dokumentację fotograficzną zamieścimy na stronie internetowej www.powodzbierun.pl.
Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo!

Zdjęcia

Wał na rzece GostynceWał na rzece GostynceWały na rzece GostynceWał na rzece GostynceWał na rzece GostynceWał na rzece GostynceWał na rzece GostynceUszkodzony wał na rzece WiśleUszkodzony wał na rzece WiśleUszkodzony wał na rzece WiśleUszkodzony wał na rzece WiśleUszkodzony wał na rzece WiśleUszkodzony wał na rzece WiśleUszkodzony wał na rzece WiśleUszkodzony wał na rzece WiśleUszkodzony wał na rzece WiśleUszkodzony wał na rzece WiślePrzepustPrzepustPrzepust

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla Pani Małgorzaty Watoły

29 lipca 2014
Niniejszym chciałam serdecznie podziękować Pani Małgorzacie Watole za bezinteresowne zaangażowanie się w komitecie pomocy Powodzianom w 2010 roku w Bieruniu. Jej bezgraniczne zainteresowanie się losem poszkodowanych w tym tragicznym dla Bierunia i Bijasowic czasie, powinno być tylko i wyłą...
Joanna Jonek

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook